Halda oma kümneid paroole turvaliselt – DashLane

DashLanePeale uudist, et vene häkkerid on pihta pannud üle miljardi kasutajatunnuse ning parooli ning palju muutki paljude jaoks isiklikku, siis otsustasin, et peab mõned oma paroolid igaks-juhuks ära vahetama. Aga nagu me kõik teame, et see pole nii meeldiv tegevus nii uued paroolid välja mõelda kui need ka siis meelde jätma. Hakkasin seejärel uurima, et kas oleks rakendust, mis kogu selle ebameeldiva töö mine eest ära teeks ja mida ma saaks kasutada nii oma arvutites kui telefonis ja iPadis. Peale tehniliste andmete võrdlemist jäi sõelale LastPass ja DashLane. Viimast jäin ka kasutama!

Chrome brauseris on salasõna salvestamise võimalus, mis säilitab salasõnad kuskil Google serveris ja võib kindel olla, et salasõnad kunagi kaotsi ei lähe (logid Google kontosse sisse ning jälle kõik olemas). Chrome aga ei aita salasõnade vahetamisel kaasa ning pealegi eelistan ma Mozzilla Firefoxi, kuna too ei suru peale seda vastumeelseks muutuvat korporatiivset anna-kõik-enda-andmed-meile-ja-me-teeme-selle-rahaks mentaliteeti peale.

Mis imevidin see DashLane siis on? Minujaoks otsustavaks sai asja lihtsus – ma tahan, et ma saaks surfata netis ringi niiviisi, et igasugused salasõnade kammajaad mind ei frustreeriks. Lisaks ei soovi ma endale mingisugust elektroonilist “lemmiklooma”, mis ennast iga natukese aja tagant meelde tuletab või millega peab toimetama, et asi mugavalt toimiks. Viimane sai otsutavaks, miks LastPass proovimine pooleli jäi. Esiteks installimine lõppes imeliku Erroriga (õnneks küll rakendus edaspidi toimis) ja teiseks nimetas ta Chrome’is olevaid salasõnu ebaturvaliseks, et ma kohe need ära kustutaks. Õnneks panin Cancel ja LastPass ei jäänud ainukeseks varaidaks, kus mu salasõnade arhiiv mingi hetk võib-olla oleks näiteks lukustunud sundides mind krediitkaarti otsima, et kontodele ikka sisse logida.

DashLane’i puhul on samas suurt rõhku pandud usability’le ja rakenduse disainile lihtsuse vaates. Olemasolevad paroolid saab brauseritest ilusti 1-nupuvajutusega kätte ning edaspidi toimub kõik DashLane abiga. Kui vaja parooli vahetada, siis selle abiks on sisseehitatud salasõna generaator. Kui vaja kuskil külas olles kuskile sisse logida, siis saab telefonist kiirelt vajaliku parooli kätte ja midagi ei pea meelde enam jätma. App tuletab meelde kui mingit veebilehekülge on rünnatud ja pakub välja parooli vahetamiseks – see on asi, mida hindan!

DashLane’is on veel salasõnade analüsaator, mis annab hinnangu su salasõnade üldisele turvalisusele ning ütleb muuseas, et millistel lehekülgedel on samad salasõnad (mul oli selliseid 17 tükki … ).

Mis aga kõige parem on see, et kui tavaliselt saab nö. Premium versioon kasutada 30 tasuta, siis sain lingi, mille abil saab seda koguni pool aastat ehk 6 kuud: DashLane Premium free for 6 Months

Soovitan soojalt proovida, sest häkkerid teadupärast ei maga …

 

Sildid , , ,