DualShock 3 rammib ennast müügilettidele

Kauaoodatud vibraator-pult DualShock 3 jõuab juba paari päeva pärast poodidesse.

Kes pole PlayStationi pultidega kursis: DualShock 2 on juhtpult PlayStation 2’ele, mis tuleb kaasa iga PS2 konsooliga ning see vibreerib sünkroonis mängudes toimuvate ägedate sündmustega. PlayStation 3’ga kaasa tulevaid pulte nimetati “Six-Axis”teks ja neil oli vaid piiratud võimalustega liikumisandur – vibra puudumise pärast sai Sony fännide käest korralikult sõimata.

Arvatavasti ei pandud DualShock’ki PS3 pultidesse viimase patendiprobleemi tõttu. DualShock’I patenti omab firma Immersion Corporation. Microsoft ostis endale kohe vibra-õiguse, Sony pidas targemaks kohtuasja võimalikult pikaks venitada ja siis seda veel apelleerida ning veelgi pikemaks venitada, rääkimata veel umbes 82 miljonist dollarist mida Sony patendiõiguste rikkumise eest Immersionile maksis.

Märts 2007 jõudsid Sony ja Immersion Corporation lõpuks kokkuleppele, nii et nüüd, kohe, praegu, 2008 aprill, tulevad müüki DualShock 3 puldid, milledel saab olema nii Six-Axis liikumisandur kui ka DualShock. Six-Axis pultide tootmine lõpetati, uued PS3 konsoolid varustatakse müügieelselt uute DS3 pultidega.

Suurem osa uusi mänge tulevad nüüd DualShock funtsiooniga ning paljud juba olemasolevad mängud täiustatakse DualShock-võimeliseks.

Lisa kommentaar