Metal Gear Solid 4 liiga suur Blue-ray jaoks

Metal Gear Solid 4Oodatuim mäng PlayStation 3’el, Metal Gear Solid 4, ei ole enam mägede ja merede taga.

MGS4 on kohe kindlasti kõige oodatum mäng PS3’el alates kõnealuse konsooli turule tulekust. MGS4 peetakse mänguks, mis aitab Sony’l vägikaika lõpuks Microsoftilt ära võtta. Hiljutises intervjuus teatas mängumaailma elav legend, MGS saaga looja Hideo Kojima, et ta ei ole ikka veel täielikult rahul mängu visuaalse kvaliteediga. Kojima väidab, et ta meeskond oli sunnitud läbi viima mõningaid kompromisse, et mahutada terve mäng ühele Sony Blue-ray plaadile. Samuti ei mahu mängu Ameerika ja Euroopa versioonile jaapanikeelne helivalik ning vastupidi, jaapanlased ei saa võimalust mängu inglise keeles mängida.

Blue-ray võib mahutada kuni 50GB, ühekihiline Blue-ray plaat mahutab ainult 25GB andmeid. Kahjuks ei ole veel keegi Kojima meeskonnast avalikustanud MGS4 tegelikku suurust.

Xbox360 peab piirduma vaid 8,5GB mahutavate mitmekihiliste DVD’dega. Üks hea omadus selle juures on DL DVD’de relatiivselt odav hind võrreldes Blue-ray’dega. Õnneks (või kahjuks) ei pea Microsoft veel mälupuuduse all kannatama, sest MGS4 tuleb välja vaid PlayStation 3 peal.

Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots tuleb välja 12 juunil 2008.

Allikas

Lisa kommentaar