Microsoft ja Blue-ray, on see võimalik?

Blue-rayAjakiri “Financial Times” avaldas, et rivaalid Sony ja Microsoft arutavad Blue-ray toe loomise võimalust Xbox360’nele. Microsoft loomulikult eitab seda. Sony ütleb, et selline võimalus eksisteerib.

Microsoft toetas siiamaani HD-DVD plaadiformaati, andes tarbijatele võimaluse lisada nende Xbox 360’ele juurde HD-DVD mängija. Nüüd kus Blue-ray on formaadisõja võinud, pole Microsoftil HD-DVD’ga enam mingit tegemist.
Xbox’i marketing ülemus Albert Penello ütles 2008 Consumer Electronics Show’l: “See peaks olema tarbija otsustada ja kui tarbija otsustab Blue-ray kasuks, siis me peaks seda otsust vähemalt kaaluma.”

Tarbija otsus sai peale CES’i tehtud hoopis USA müügigigantide poolt Wal-Mart ja Best Buy, kes valisid Blue-ray oma müügiformaadiks, nende eeskujul hülgas ka Toshiba eelmine kuu HD-DVD formaadi. „Financial Times” mainis ka võimalust lasta välja kallim Xbox 360 Premium mudel, millel oleks sisse ehitatud Blu-ray lugeja, sellisel viisil saaks Sony kasumit igalt müüdud Xbox 360’nelt – see oleks konsoolisõjas ennekuulmatu.

Microsoft kiirustas igasuguste Blue-ray juttude eitamisega. „Me ei ole mingit sellist teadet väljastanud,” ütles Microsofti esindaja. „Inimesed ostavad konsoole mängude pärast ning me jääme pühendunult pakkuma suurimat valikut videomängude hitte.”

Sony kaaluks rõõmuga mõtet Blue-ray lugejaga Xbox 360’nest. „Kui Microsoft sooviks nt „Gears of War 3” välja lasta Blue-ray plaadil, siis ma arvan, et me saaksime selle realiseerida,” ütles Sony Ameerika marketingi asetäitja Scott A. Steinberg.

Steinbergi kommentaarid näitasid vaid teoreetilist võimalust aga sama juttu rääkis hiljuti ka teine Sony Ameerika esindaja – kes ei kinnitanud ega eitanud „Financial Times”i artiklit. „Me oleme muidugi põnevil, et Blue-ray võitis formaadisõja ja me teadsime, et otsus kasutada Blue-ray’d PlayStation 3’s tasuks ennast ära, Blue-ray formaat on Blue-ray Disc Assosiation’i poolt välja töötatud initsiatiiv,” ütles esindaja BD formaati juhtiva keha kohta. BDA koosneb üheksast kompaniist: Sony (juhtiv firma), Pioneer, Philips, Thomson, LG, Hitachi, Sharp, Samsung ja Panasonic’u ema-firma Matsushita.

Allikas

BlueDisc

Sildid , , , , , , , ,
8 comments on “Microsoft ja Blue-ray, on see võimalik?
 1. miki donald ütleb:

  Blu-Ray on see, mitte Blue-Ray .
  Viimane on see siin

 2. miki ütleb:

  Ja ongi toimunud allahindlus- Xbox 360 arcade maksab nüüd enamikes internetipoodides umbes 3300 krooni.

 3. miki ütleb:

  Jeee! Raha käes läheb vist arcade ostmiseks. nüüd peab veel soodsaima koha leidma. Sõidan vaheajal Soome seal vaatan ka kas on odavam

 4. Marko ütleb:

  Microsoft kinnitas nüüd xboxi hinna langetamise! Varsti jäb raha ülegi kui konsooli ostad ;)

 5. miki ütleb:

  Räägiti küll uuest xbox-ist, mis peab tulema umbes 2012. aastal. Mina ei viitsi seda küll oodata ostan parem kohe ( 500 krooni veel koguda :P).

 6. Martin ütleb:

  Isegi kui Microsoft laseb välja Blue-ray lugejaga Xbox 360’ne, siis võimalus, et hakatakse tegema mänge Blue-ray plaatidel on 1% maksimaalselt.
  See oleks vaid filmide vaatamiseks ja muidu.

  Küll aga tuleb Xbox 3 (või Xbox 720) Blue-ray lugejaga ja Blue-ray mängudega. Selles olen 99% kindel.

 7. miki ütleb:

  Tahaks lähiajal osta xbox 360 arcade versiooni. Kui xbox hakkab paari aasta pärast blue-ray’d kasutama siis ei ole sellel ju mõtet? Sama ka psp-ga alles ostsin tavalise kui tuli välja uuendatud psp slim.

Lisa kommentaar