3D kaardistuse firma C3 Technologies ostis ära ikkagi Apple!

Apple kohta käisid Augustis kõlakad nagu oleks ta ära ostnud C3 Technologies firma, mis tegeleb linnadest 3D mudelite koostamisega. Nüüdsest on leidnud kinnitust, et see nii oligi!

Apple on nüüdseks C3 Technologies firma omanik. Kindlad allikad väidavad, et C3 Technologies firma pealik Mattias Astrom, finantsjuht Kjell Cederstrand ja tootejuht Ludvig Emgard töötavad nüüdseks Apple iOS osakonnas. Juhtiv kolmik koos enamiku endiste töötajatega asuvad geograafiliselt veel siiski Rootsis, aga toimetatakse juba Apple juhiste järgi (huvitav on, et nende koodnimeks on Apple pannud neile “Sputnik”).

C3 Technologies tegi oma debüüdi CES 2011 messil, kus nad esitlesid oma tehnoloogiat Android ja iOS seadmetel. Firma kasutab varsemalt ülisalajast rakettide juhtimis tehnoloogiaid, et saavutada hämmastavaid 3D efekte. Firma ametlikud Youtube videod on peaaegu kõik maha võetud aga mõned näited on siiski olemas. See video kujutab Norra pealinna Oslot:

Teine näide on USA New York City linnast.

Ja lisaks on video sellest, kuidas see tehnoloogia varasel iPad-i seadmed töötas:

Apple’i huvi sellise tehnoloogia vastu on loomulik, kuna hetkel sõltub ta Google kaartidest on seadmetes. Apple teeb kõik, et sellisest kütkest vabaneda. Apple on samuti kõvasti võtnud oma GEO valdkonda tööle palju spetsialiste ja omab plaani, et iOS 5 versiooni jõuab ka midagi uut selles vallas. Jääme ootama!

Lisa kommentaar