Panasonic osaleb Venemaal Skolkovo nutilinna kontseptprojektis

Panasonic kinnitas Skolkovo nutilinna kontseptprojektis osalemist. Panasonic toetab peatöövõtjat Cognitive Technologiesi Moskva-lähedase Skolkovo nutilinna projekti arendamisel koos Ernst&Youngi, Cisco ja Venemaa Teaduste Akadeemiaga.

 

Skolkovo innovatsioonilinn peaks avatama 2014.-2015. aastal, 400 hektarile rajatakse kodud 31 000 inimesele. Projekti raames rajatakse Skolkovo Teadus- ja Tehnoloogiainstituut, uurimis- ja arenduskeskused, haridusasutused, elamud, infrastruktuur ja kaubandus- ning teeninduspinnad.

 

Panasonic on üks neljast Skolkovo nutilinna kontseptprojekti koostamises osalevast töövõtjast. Panasonic kirjeldab ökoloogilisi tehnoloogiaid ja lahendusi, et Skolkovo toimiks tõhusamalt ja koormaks vähem keskkonda.

 

Panasonic Europe’i tegevjuht Laurent Abadie märkis: „Ülim heameel on osaleda selles revolutsioonilises projektis, mis hakkab tootma maailma tipptasemel teadus- ja arendustegevust. Meie nutikate keskkonnasõbralike linnade projekt on nüüd Euroopas lähemal kui eales varem ning loodame koos oma partneritega tõepoolest peagi näidata, mida on võimalik saavutada.”

 

Panasonic tegi ühtlasi teatavaks, et septembris algab Jaapanis Tokyost 50 km kaugusel Fujisawa jätkusuutliku nutilinna ehitus.

 

Uus ökolinn peaks avatama 2014. aastal ja pakkuma Panasonicu rohelistel ideedel põhinevaid innovatiivseid teenuseid ja energialahendusi. Panasonic juurutab umbes 1000 elamispinnaga Fujisawas oma kogu kodu, kogu maja ja kogu linna terviklahendused, milles on ühendatud säästlikud energiatootmis-, salvestus- ja juhtimistehnoloogiad ning ohutu ja turvaline keskkond. Panasonic kavatseb Fujisawa nutilinna lahendusi kasutada ka mujal Jaapanis ning välismaal.

Lisa kommentaar