Panasonic tõi turule uued LUMIX G seeria kaamerad

Panasonic tõi turule maailma väikseima ja kergeima vahetatava objektiiviga ja sisseehitatud pildiotsijaga digikaamera LUMIX G3 ning veelgi väiksema, samuti vahetatava objektiiviga kaamera LUMIX GF3. Ettevõtte teatel muudab erakordselt ulatuslike valikuvõimaluste ja rabava pildikvaliteediga kaunis ja kerge alumiiniumkorpusega LUMIX G3 kasutajate igapäevased hetked kunstiteosteks, samas kui vaid 225g kaaluv LUMIX GF3 mahutab kasutaja peopessa suure peegelkaamera kvaliteedi.

 

LUMIX G3-ga on võimalik saavutada suurepärane foto juba esimesel katsel. Uus 16-megapiksline sensor ja ülikiire autofookus tagab silmapaistva kvaliteedi, mida sai varem saavutada vaid suurte ja raskete peegelkaameratega. Intuitiivsed automaatrežiimid, ulatuslik valik seadeid ning kõrglahutusega vabalt pööratav puutetundlik LCD-ekraan või elektrooniline pildiotsija tagavad taotletava tulemuse. LUMIX G3-ga pole loomingule piire.

 

LUMIX GF3 laseb viia fotod järgmisele tasemele, hirmutamata kasutajaid suure kaaluga. Keskmisest kõvasti suurem andur tagab kõrgekvaliteedilised fotod ning AVCHD Full HD filmid, üles võetud kaameraga, mis mahub ikkagi taskusse või käekotti.

 

“Me kõik soovime pildistada professionaalselt ja kvaliteetselt, ent keegi ei taha endaga iga päev kaasas vedada keerulist ja rasket peegelkaamerat. Seetõttu lõime midagi uut enda LUMIX G seeria           vahetatavate objektiividega kaameratega. Igaüks neist on loodud selleks, et saaksite muretult võtta enda fotodest viimast. LUMIX GF3 on meie kõige stiilsem, väiksem ja kergem vahetatava objektiivi ja sisseehitatud välguga kaamera,” sõnas Panasonicu esindaja.

 

Erakordne pildikvaliteet

LUMIX G3 on kergitanud vahetatava objektiiviga kaamerate pildikvaliteedi standardeid. Täiuslik tasakaal pildimootori ja sensori suuruse vahel tagab erakordse kvaliteedi, mis viib teie fotod järgmisele tasemele:

 • Suur sensor, vähene müra: 16-megapiksline Live MOS Micro Four Thirds Sensor tagab puhtamad ja müravabamad pildid kui iial varem. Uute tehniliste lahenduste abil on ühendatud madala müratasemega piksliväli ning ringlus, andes tulemuseks vaid kolmandiku tavalise sensori müratasemest.
 • Suur kiirus, suurepärane sooritus: intelligentse resolutsiooni ja aruka dünaamilise ulatuse kontrolli tehnoloogiaga Venus Engine VI FHD lubab kauneid fotosid ja kõrglahutusega filme üles võtta erilise andmetöötluse abiga.  Kõrglahutusega selge foto on võimalik isegi kõrgetel ISO-tundlikkuse tasemetel, vältides värvide tuhmumist.
 • Taba täiuslikku hetke: Kiirus on silmapaistva foto aluseks. LUMIX G3 avardab kõrgetasemelise soorituse piire maailma kiireima, 0.1-sekundilise autofookusega. Mitmed erinevad automaatteravustamise režiimid (sealhulgas multi-area AF kuni 23 fookuspunktiga), näotuvastus ja automaatteravustamise jälgimine võimaldavad keskenduda mistahes objektile teravust kaotamata.
 • Kristallselge ka kõrgel kiirusel: LUMIX G3-e äkkvõte võimaldab täiuslikku ülesvõtet ka kiiresti liikuvatest objektidest. Kuni 4 kaadrit sekundis 16-megapikslise lahutusega ning 20 kaadrit sekundis 4-megapikslise lahutusega tagab ka kõrge resolutsiooniga võimsa äkkfoto.
 • Rikkalik detailsus: Intelligentne resolutsioonitehnoloogia tuvastab automaatselt piirjooni, detailseid tekstuurpindu ning pehmeid üleminekuid. Selgemate piiride saamiseks tõhustatakse piirjooned ning rõhutatakse tekstuurseid pindu. Venus Engine VI FHD vähendab valikuliselt piirjoonte müra, et resolutsioon ei kannataks naturaalsuse arvelt.
 • Full HD Movie kvaliteet: Edasiminekud LUMIX G3 kvaliteedis ei ole suunatud vaid fotodele. See kaamera lubab teil istuda Hollywoodi režissööritooli, luues Full HD filme. Pikk salvestusaeg ning intuitiivse paigutusega nupud lubavad teil rahulikult täiuslikke filme luua. LUMIX G3-e 16-megapiksline andur lubab filmida Full HD AVCHD 1920×1080 lahutusega, 50i, tootes minimaalse müratasemega kõrgetasemelist videot. Tänu kaadritevahelisele ennustusmeetodile video tihendamiseks võite AVCHD formaadis võrreldes Mothion JPEG-iga nautida peaaegu kahekordset salvestamisaega. Täisajaga automaatteravustamine ja selle jälgimine tagab teile võimaluse filmida kõrge kvaliteediga. Vaid üks puudutus ekraanil käivitab DMC-G3e, jälgides filmitavat ning hoides seda fookuses ka liikumise ajal.

 

LUMIX GF3 toob loova fotograafia otse kasutajani. Lihtsalt kasutatavad nupud võimaldavad jäädvustada maailma täpselt sellisena, nagu see kellegi jaoks paistab. Intuitiivne kolmetolline LCD puutetundlik ekraan võimaldavad eksperimenteerida enne päästikule vajutamist, jälgides enda loovuse tulemust, samas kui täiustatud funktsioonid, nende hulgas Creative Control ja Photo Style tagavad koheselt professionaalse tulemuse.

 

Piiramatult rabavaid pilte

Ultrakompaktne ja kerge alumiiniumkorpusega disain lubab teil LUMIX G3-e ning LUMIX GF3e endaga kõikjale kaasa võtta. Kõrge täpsus ja digitaalne andmetöötlus on mahutatud taskuformaadis korpusesse. Ühtlasi võimaldab LUMIX G3e elektrooniline pildiotsija või kolmetolline vabalt pööratav LCD-ekraan (Full Time Live View’ga pildistamise tarbeks) jäädvustada hetk vastavalt teie vajadustele:

 • Õhuke, ultrakompaktne ja kerge: Olles LUMIX G2-st 25% võrra väiksem ning kaaludes vähem kui 340 grammi, on LUMIX G3-e lihtne mugava käepideme abil kõikjale kaasa võtta.
 • Kuidas pildistada on teie enda otsus: Ükskõik, kas te soovite tõsta kontserdil kaamera enda pea kohale või jäädvustada portreed, kaamera silme ees, saate parima tulemuse saavutamiseks valida  kõrglahutusega LCD-ekraani ning elektroonilise pildiotsija vahel.
 • Saavutage täiuslik tulemus: Live View funktsioon lubab testida tulemust juba enne päästikule vajutamist. Enda loomingut saab jälgida kõrglahutusega 460,000 punktiga vabalt pööratava aruka LCD pealt ning 1,440,000 punktiga 1.4x Live View Finderiga sajaprotsendilise vaateulatusega. LCD-ekraan pöördub 180° külje suunas ja 270° üles-alla. Live View näitab ka katiku kiiruse ning ava suhet, hoiatades värvilise tulukesega, kui seaded tunduvad olevat ebasobivad.
 • Maailma suurim valik Micro Four Thirds läätsedest: LUMIX G3 laseb teil valida just teie jaoks sobiva läätse maailma suurimast valikust. Te saate igaks erinevaks juhtumiks valida sobivaima läätse üheteistkümne Panasonicu ning kõikide Leica M ja R Micro Four Thirds läätsede hulgast.

 

Laske enda loovus vabaks ning võtke igast kaadrist viimast

Olles nii kogenud fotograaf, kes otsib suurema funktsionaalsusega DSLR-i või algaja, kes soovib ühe nupuvajutusega pilkupüüdvaid fotosid teha – LUMIX G3 toob pildid teieni just nii, nagu te soovite. LUMIX G3e abifunktsioon aitab ka algajal enda piltidest viimast võtta, samas pakkudes täiustatud seadeid, et viia enda fotod järgmisele tasemele:

 • Puutetundlik pildistamine: LUMIX G3 revolutsiooniline puutetundlik pildistamine võimaldab sättida fookuse objektile või taustale vaid ühe puudutusega suurel LCD-ekraanil
 • Rikkalik värvide taasesitus aruka dünaamilise ulatuse kontrolli abil: Uue aruka dünaamilise ulatuse kontrolli abil on fotograafidel võimalus saavutada täidlast värvide taasesitust, mida ootavad professionaalid. Sinised suvetaevad paistavad loomulikumad, kui iial varem, kuna kaamera optimeerib särituse ning tagab üleminekute ja individuaalsete detailide kunstilise taasesituse.
 • Intelligentne Auto Plus funktsioon: Lisaks eelmainitud täiustatud funktsioonidele pakub Panasonicu Intelligentne Auto Plus (iA+) režiim parimaid tulemusi, kui täiuslik hetk saabub ootamatult ning teil pole aega kaamerat käsitsi seadistada. iA+ sisaldab MEGA optilist pildistabilisaatorit, mis aitab vältida käevärinast tekitatud hägusust, ning arukat ISO-kontrolli, mis vähendab liikumisest põhjustatud ähmasust, reguleerides ISO tundlikkust, kui pildistatav liigutab pildistamise hetkel. Arukas stseenivalija lülitab sisse õige režiimi vastavalt valitud objektile. Kui puudutate ekraanil inimese nägu, lülitub kaamera portreerežiimi, puudutades taustmaastikku, lülitub kaamera maastikurežiimi. My Colour režiimis on kokku seitse erinevat efekti – väljendusrikas, retro, seepia, High Key ning suur dünaamilisus, lisaks veel käsitsirežiim, mis laseb teil valida sobiva värvi, heleduse ning tonaalsuse.
 • Viies fotod järgmisele tasemele: LUMIX G3 lisab teie fotodele kolmanda dimensiooni LUMIX G 3D 12.5mm / F12 läätsega. Lääts loob 3D fotosid moonutuse või ajavaheta parempoolse ja vasakpoolse kaadri vahel ka liikuvate objektide puhul.

 

Põhiandmed LUMIX G3:

 • Andur: 16,0 MP LIVE MOS
 • Mootor: Venus Engine VI FHD
 • ISO seaded: Auto / Intelligent ISO / 160 / 200 / 400 / 800 / 1600 / 3200 / 6400
 • Autoteravustamiskiirus: (umbes) 0,1 sek (mõõdetud DMC-G3 koos LUMIX G VARIO 14-42mm / F3.5-5.6 ASPH. / MEGA O.I.S. (H-FS014042) objektiivi asendi viimiseks „lõpmatusest“ asendisse 2 m.
 • Äkkvõte: 4 kaadrit sekundis (16,0 M) / 20 kaadrit sekundis (4 M)
 • Filmimine: AVCHD 1920×1080 50i (Sensor 25 kaadrit sekundis), AVCHD 1280×720 50p (Sensor 25 kaadrit sekundis)
 • Pildiotsija: Umbes 100% vaateväli, 1,44 milj punkti
 • LCD-ekraan: 3tolline, 3:2, 460 000 punkti vabalt pööratav puutetundlik LCD-ekraan
 • Mõõtmed: 115,2 × 83,6 × 46,7 mm (v.a väljaulatuvad osad)
 • Kaal: 336 g (ainult kaamera)
 • Sisseehitatud välklamp: TTL sisseehitatud välklamp, GN 10.5 ekvivalent, sisseehitatud hüpik
 • Liides: HDMI, USB 2.0, digitaalväljund, kaugjuhtimissisend, mikrofon, valjuhääldi.

 

PÕHIANDMED LUMIX GF3:

 

 • Andur: 12.10 MP LIVE MOS
 • Mootor: Venus Engine FHD
 • ISO seaded: Auto / Intelligent ISO / 160 / 200 / 400 / 800 / 1600 / 3200 / 6400
 • Automaatfookuskiirus: Ligikaudu 0.18 sekundit (fokusseerimiseks kuluv aeg on mõõdetud DMC-GF3 objektiiviga LUMIX G VARIO 14-42mm / F3.5-5.6 ASPH. / MEGA O.I.S. (H-FS014042) lääts on liigutatud 2mm “lõpmatusse”. Panasonicu mõõtmisviis)
 • Äkkvõte: H: 3.8 frames/sec, M: 2.8 frames/sec (with Live View), L: 2 frames/sec (with Live View)
 • Filmi salvestamine: 1920 x 1080 full-HD video AVCHD formaadis
 • LCD ekraan: TFT LCD puutetundliku paneeliga. 3.0inch / 3:2 Aspect / Lainurk. 460K punkti
 • Suurus: 107.7 x 67.1 x 32.5 mm
 • Kaal: 223g (ainult kaamera)
 • Sisseehitatud välk: TTL Built-in-Flash, GN6.3 ekvivalent. Sisseehitatud Pop-up
 • Interface: HDMI, USB, Digital AV väljund, mikrofon, kõlar

Lisa kommentaar