Samsung Galaxy Nexus Super AMOLED ekraan

Samsungi uuest Nexuse mudelist räägitakse palju viimasel ajal aga tihti ei märgata, et võrreldes Galaxy S II mudeliga on Nexuse kirjelduses üks sõna puudu. Kui Nexusel on ekraan Super AMOLED, siis S II mudelil Super AMOLED Plus! Tegemist pole lihtsalt Samsungi turundusosakonna apsakaga, vaid reaalselt on nende kahe telefoni ekraanidel vahe sees.

Nimelt kasutab Samsung “Plus” sõna märkimaks,  et tegemist on täis-RGB ekraaniga. kus iga piksel koosneb isiklikust punase-, rohelise- ja sinise alampiksli kombinatsioonist. Mitte-Plus ekraanid kasutavad odavamat PenTile süsteemi, mille korral pikslid jagavad üksteise alampiksleid. Sellest tingitult on kokkuvõttes alampikslite arv väiksem, pildi teravus on väiksem ja värvide kujutamine pole niivõrd reaalne kui täis-RGB tehnoloogia korral.

Olgugi, et Nexusel on 4.65 tolline ekraan, kuvatakse seal täpselt samapalju alampiksleid nagu näiteks iPhone 4 3.5 tollisel ekraanil. Nüüd kui mobiilsete seadmete ekraanidel on lõpule jõudnud/jõudmas võidujooks suuruse või piksli tiheduse poole peal, tuleb järjest enam jälgida juba ekraanitehnoloogiaid, et mitte langeda turundusosakonna sõnamängude ohvriks.

Lisa kommentaar