iPadil programmeerimine nüüdsest võimalik

iOS arendajad TwoLivesLeft on just valmis saanud uue appiga, mis kannab nimetust Codify, mis teeb võimalikuks kasutada programmeerimiseks ainult puudutustundlikku ekraani iPadil.

App võimaldab kasutajatel arendada iseenda programme kasutades  Lua programmeerimiskeelt. Programmeerida saad otse iPadi ekraanil koodi tippides. Samuti on saadaval erinevat näited ja valmisprogrammeeritud komponendid, mida on võimalik oma loomingus kasutada:

Codify sarnased appid on nüüd võimalikud, kuna Apple on oma AppStore’i reegleid leebemaks muutnud, mis varasemalt keelasid programmikoodi intrepeteerivad appid. Siski on Apple poolt lubatud ainult appisisene uue programmikoodi käivitamine, sama koodi eksportimine või importimine võimalik veel ei ole. Arendaja on juba saatnud Applele uuenduse, mis lubaks jagamist aga see pole sugugi kindel veel, et kas see aksepteeringu saab.

Kuna keskkond on suhteliselt piiratud jääb Codify pigem õppimiseks, prototüüpimiseks ja katsetusteks. Samas on tegemist superhea ideega, mis liigutab iPadi rohkem loovate tegevuste valdkonda. Loodame, et Apple näeb ka ise selles võimalust.

Codify on ainult iPadile ja maksab 5.99 €  App Store’is.

Lisa kommentaar